UNESCO NETZWERKTREFFEN in Schwerin „Neue Methoden der BNE“
Das UNESCO-Netzwerktreffen zu Methoden der Bildung für Nachhaltige Entwicklung (BNE) in Schwerin war hervorragend kommunikativ mit viel persönlichem Kontakt. BNE kann viel Freude machen, ohne schlechtes Gewissen und mit spielerischen Elementen wie Lego Serious Play. Ich habe mir daneben auch Gedanken über die Rolle von Preisen und Auszeichnungen für gemeinnützige Initiativen gemacht. Bestärkung & Ermunterung, ja – aber in unserem Falle war es auch richtungsweisend, dass wir von der deutschen UNESCO Kommission und dem Bildungsministerium im Mai unter die TOP 20 BNE Initiativen in 2023 gewählt worden sind. Also war Bianca (links, Geschäftsstellenleiterin BNE der deutschen UNESCO-Kommission) durchaus mit daran beteiligt, dass Kristina (rechts, Compango e.V.) sich dieses Jahr stark in BNE-Seminaren und Workshops für ukrainische Geflüchtete engagiert hatte.
Auch Teil der Methode BNE: Da wir uns in Schwerin am 9. November trafen, sprach Rudi im Plenum an, dass er seit seinem Freiwilligenjahr in einem ehemaligen Konzentrationslager im heutigen Polen (Aktion Sühnezeichen) es nicht für möglich gehalten hätte, dass Juden in Deutschland wieder Angst haben müssen. Spontan haben alle eine Schweigeminute zum Gedenken an das Leid der Juden zum 9. November abgehalten. Empathie und Lernen aus der Vergangenheit gehört auch zur BNE.
МЕРЕЖЕВА ЗУСТРІЧ ЮНЕСКО у Шверіні „Нові методи освіти для сталого розвитку“
Мережева зустріч ЮНЕСКО у Шверіні, присвячена методам освіти для сталого розвитку (ОСР), була надзвичайно комунікативною, з великою кількістю особистих контактів. ОСР може бути дуже веселим, без докорів сумління і з ігровими елементами, такими як Lego Serious Play. Я також подумав про роль призів та нагород для некомерційних ініціатив. Підкріплення та заохочення, так – але в нашому випадку це також стало трендовим, оскільки в травні Німецька комісія ЮНЕСКО та Міністерство освіти обрали нас однією з 20 найкращих ініціатив у сфері сталого розвитку на 2023 рік. Тож Б’янка (ліворуч, голова офісу ОСР Німецької комісії ЮНЕСКО), безумовно, була причетна до того, що Крістіна (праворуч, Compango e.V.) була активно залучена до семінарів та воркшопів з ОСР для українських біженців у цьому році.
Це також є частиною методу ОСР: коли ми зустрілися у Шверині 9 листопада, Руді згадав на пленарному засіданні, що після того, як він рік працював волонтером у колишньому концтаборі в Польщі (Aktion Sühnezeichen), він не міг подумати, що євреї в Німеччині знову будуть змушені боятися. Всі присутні спонтанно вшанували хвилиною мовчання страждання євреїв 9 листопада. Емпатія та уроки минулого також є частиною ОСР.